notebook, battery, charger-5209437.jpg

Wymiana baterii w notebooku

Bateria w notebooku to jeden z najszybciej zużywających się elementów naszego komputera. W zależności od jakości zastosowanych ogniw problem ten może się pojawić nawet w stosunkowo nowych komputerach. Ogniwa litowo-jonowe popularnie stosowane w dzisiejszej elektronice w wyniku zużycia mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkownika. Bardzo często zużywające się ogniwa poza coraz mniejszą pojemnością zaczynają również puchnąć. Pamiętaj, że wymiana baterii jest dużo bardziej opłacalna niż potencjalne uszkodzenia obudowy wynikające z puchnącej baterii. W skrajnych przypadkach może również dojść do eksplozji takiego ogniwa.

Jak wygląda proces wymiany baterii w notebooku?

W zależności od modelu notebooka wyróżniamy dwa rodzaje instalacji baterii. Baterie wymienne – czyli te, które użytkownik może samodzielnie i baterie wbudowane na stałe. Baterie wymienne stają się coraz większą rzadkością wśród nowych modeli notebooków. Trend ten zwiększa się z uwagi na możliwość wypełnienia wolnej przestrzeni w obudowie notebooka zyskując większą pojemność baterii i zapewnić użytkownikowi dłuższy czas pracy bez jego ładowania.

Proces wymiany baterii w notebooku rozpoczynamy od identyfikacji modelu komputera i znalezieniu odpowiedniej baterii. Następnie przechodzimy do procesu wymiany. Ważnym elementem tego procesu jest delikatne obchodzenie się z obudową notebooka. Plastikowe elementy przy nieodpowiednich narzędziach bardzo łatwo pękają, a złożenie komputera wówczas staje się problematyczne, ponieważ okazuje się, że część elementów nie da się spasować ze sobą. W naszym serwisie dużą uwagę przywiązujemy do jakości, dlatego z wielką uwagą podchodzimy do demontażu obudowy jak całego procesu wymiany.

Jakie baterie są dostępne na rynku?

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup nowej oryginalnej baterii do naszego komputera. Często okazuje się, akurat do naszego notebooka baterie oryginalne nie są już dostępne w sprzedaży lub zwyczajnie ich koszt jest na tyle duży, że zaczynamy szukać tańszej alternatywy. Na rynku jest wielu producentów baterii, którzy zapewniają o tym, że ich baterie są najlepsze. Nic bardziej mylnego. Ze względu na bardzo dużą dostępność tanich chińskich zamienników. W naszym serwisie stosujemy jedynie baterie renomowanych producentów.